Jeszcze w 2019 roku eksport stolarki budowlanej z Polski wynosił 2,1 mld dolarów i był największy w krajach Unii Europejskiej.

Podczas ogólnoświatowej pandemii rynek stolarki otworowej nie próżnował, notując dalsze wzrosty. Dodatkowo załamanie dostaw dalekomorskich spowodowało, że producenci w Polsce mogli liczyć na jeszcze większe zamówienia.


W 2021 r. ten sam eksport wyniósł już 2,9 mld dolarów. Ten niespotykany nigdzie na świecie boom tylko utwierdza nas w decyzji o organizacji targów branżowych, połączonych z bogatym programem merytorycznym, a jedynym miejscem, gdzie mogą się one odbyć jest Kraków.


Najwięcej potencjalnych klientów zlokalizowanych jest na południu Polski w obrębie do 200 km od Krakowa.
Wymagania i normy energetyczne dla stolarki okiennej i drzwiowej stale rosną. Obecne ceny surowców energetycznych skłaniają, bardziej niż najbardziej surowe normy przygotowywane przez Unię Europejską, użytkowników do szukania nowinek pozwalających zaoszczędzić zużywaną energię w budynkach.Ten wzrost proekologicznej świadomości, często spowodowany ekonomicznymi pobudkami, prowadzi do ciągłych poszukiwań produktów wysokiej jakości.


Potrzeba samowystarczalności, biodegradowalności i  energooszczędności, powoduje rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne  produkty, a od dawna wiadomo, że najlepszym miejscem do ich prezentacji są targi – tu bowiem spotyka się podaż z popytem.